نینجوتسو - لباس,ابزار و سلاح ها
توضیح درباره ی رشته زیبا نین جوتسو

لباس،ابزار و سلاح ها

لباس نینجا از 4 تکه تشکیل می شود:

1.بالا پوش 3.سربند یا عرق چین

2.پای جامه 4.پاپوش

متداول ترین رنگ برای لباس نینجا زرشکی تیره بود. آستر این لباس به طوری بود که بتواند به صورت دورویه مورد استفاده قرار گیرد و معمولا لایه داخلی آن به رنگ خرمالویی تیره ویا آبی تیره بود. این رنگها به خوبی با تاریکی شب در می آمیخت و سبب می شد که نینجا اگر نه کاملا ولی خیلی به سختی دیده شود.

بالاپوش و شلوار نینجا تعداد بسیار زیادی جیب دارد که نینجا بسیاری از وسائل جورواجوری را درون آن قرار می دهد.

نینجا ها بیشتر ابزار ها ووسائل مورد نیاز خود را خودشان می ساختند مانند: بمبهای دودزا(من برای ساختش از شما کمک می خوام در قسمت نظرات طرز ساخت اونو بگین ممنون میشم)،بمب های ضد نفر،وسائل شنا،انئاع زهرها،وسلاح ها.

یکی از قسمت های البسه نینجا کفش او است. این کفش های لا انگشتی سبک و بادوام،از کنف بافته شده بود و پاپوشی مناسب برای عملیات دشوار و خارق العاده بود. معمولا کفش ها از دو نوع تخت استفاده می شود: یکی از این تخت ها از جنس ابری و لاستیکی مانند است که برای اجرای حرکات او کشش مناسبی را فراهم می کند و دیگری از جنس نخی و ابریشمی است که قدم های آهسته نینجا را به مراتب بی صدا تر میکند. هر دو نوع تخت در کفش نینجا به کار رفته و کیفیتی مطلوب به این کفش ها می بخشد.

سربند نینجا نه تنها خطوط صورت او را می پوشاند بلکه از آن استفاده های دیگری از آن می کنند مانند: صاف کردن آب برای آشامیدن و همچون ماسک در مقابل دود استفاده می شود.

نینجا ها برای عملیات خود از ابزار مناسب آن استفاده می کنند.تجهیزات آبی یک نمونه از این وسایل است،وسایل و ابزار صعود که نینجا ها به وسیله ی طناب و پنچه گربه استفاده می کنند.

سلاح های نینجا

نینجا ها از تمام سلاح هایی که فکر آن را می کنید استفاده می کند از قبیل شمشیر،نانچکو،بو(چوب)،شورایکن و ... .

شمشیر نینجا یکی از سلاح های منحسر ب فرد تلقی می شود. شمشیر نینجا در بیشتر مواقه کوتاهتر از شمشیر دشمن بود و در این حالت عضله های نینجا کشیده می شد و دشمن کمتر در این حالت می توانست با او مبارزه کند.

غلاف شمشیر نینجا،((سایا)) نسبت به تیغه ی شمشیری که در آن قرار می گرفت بسیار بلند تر است. فضای خالی انتهای غلاف می توانست با مواد شیمیایی بخصوصی پر می شود و در صورت لزوم به صورت تعقیب کنندهی نینجا ریخته شود و اورا برای زمان کوتاهی کور کند.

بو(چوب)

همه ی نینجا ها به این نوع سلاح مهارت کافی داشتند. چوب وسیله ی بسیار موثری در جنگ با سلاح های تن به تن است.

معمولا چوب از جنس محکم وبه درازای مناسبی انتخاب می شود.

شورایکن مرگبار

یکی از مفید ترین سلاح های نینجا شورایکن بود.تعداد بیشماری از این سلاح وجود دارد. این وسیلهی جنگی معمولا به صورت میلهی درازی بود که از آهن ساخته می شود.

نوع ستاره ای این سلاح نیز وجود دارد.

نینجا ها شورایکن را طوری پرت می کنند که در هوا بچرخد و به هدف برخورد کند.مهارت یافتن برای این نوع شورایکن بسیار دشوار بود ولی اگر برخورد می کرد تا عمق نفوذ می کرد.

شورایکن ستاره ای نیز هنگام برتاب در هوا می چرخد و چون تیغه های بسیاری دارد(بسیار!! 5،6تا) ه راحتی به هدف برخورد می کند اما عمق نفوذ آن کمتر از نوع میله ای است.

در بعضی شورایکن های ستاره ای در وسط آن سوراخی وجود دارد که هنگام پرتاب صدای سوت مانندی ایجاد می کند و وجود این سوراخ باعث می شود که از آن به جای میخ کش نیز استفاده شود.

حداکثر برد موثر شورایکن ها حدود 9 متر است،نینجا ها اکثرا 9 شورایکن همراه داشتند که در قدیم این تعداد عدد شانس آنها بود.

فعلا بسه

ولی نظر یادتون نره چون بی نظر در وبلاگ تخته می شه!!!!!!!!!

خدا نگهدار شما

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۳ خرداد۱۳۸۵ساعت ۱۶:۱۸ بعد از ظهر  توسط فرزین |